Aktuálny čas je Pia 18.10.2024 10:31:31

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod Mariuss » Štv 18.7.2024 20:26:39 quicklink

Pridaný dátum premiéry 1. série a rok výroby dabingu.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1514
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod anderson » Štv 18.7.2024 22:28:10 quicklink

Opäť sa pýtam, ten dátum premiéry prvej série na Markíze je určený iba podľa programu? Píše sa tu, že v roku 1999 Markíza I. sériu vysielala po česky (v tejto súvislosti by bolo zaujímavé poznať údaje o výrobe tohto českého dabingu, pretože na českom dabingfóre sa podľa môjho názoru píšu bludy, nakoľko prvá séria na NOVE bežala po slovensky a rozhodne jej český dabing nemohol byť vyrobený v roku 1994). A zrazu o rok to nadabovali po slovensky? A v tom roku 1999 vysielali iba prvú sériu? Alebo aj iné? Ako som už napísal, existuje minimálne pre I. sériu aj dabing STV. Takže sa mi zdá maximálne zvláštne, že to najprv Markíza vysiela po česky a po tom to odrazu nadabujú po slovensky. To fakt existujú minimálne k prvej sérii 2. slovenské dabingy alebo tu je zasa nejaký zmätok?
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1718
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod Groo158 » Pia 19.7.2024 11:33:02 quicklink

Tu je jasný dôkaz že STV mala nadabovanu minimálne prvú sériu,, takže markíza to ozaj pre dabovala či s tým istým obsadením netuším
Groo158
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto 26.12.2023 21:41:53

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod Mariuss » Pia 19.7.2024 18:50:26 quicklink

Žial nemam momentalne pristup k tej nahravke, kde mam nahraneho toho Cosbyho. Dal som tam zatiaľ otáznik. Asi to nakoniec nebude 17 epizoda serialu "Show Billa Cosbyho", ale serialu - "Cosby".

Každopádne premiéra seriálu tejto témy, na Markíze prebehla, tak ako som doplnil do profilu. Či bol použitý dabing STV, prípadne vyrobený nový dabing pre Markízu, nateraz potvrdiť neviem, no pokúsim sa to v dohľadnej dobe vypátrať.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1514
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod Mariuss » Pia 19.7.2024 22:01:34 quicklink

Našiel som niekoľko častí 1. série so slovenským dabingom, vysielaných na Markíze. Chýbajú síce záverečné titulky, no aj z tých úvodných je viac-menej jasné, že by sa malo jednať o dabing Markízy. Celé ich číta Rastislav Sokol, pričom začína slovami, "Televízia Markíza uvádza...".

Navyše, ak bol dabing STV vyrobený cca v 1993, tak napr. dabérka malej Rudy by nemala byť Dominika Macková, nie ? Predsa len je to rozdiel 7 rokov medzi dabingom Markízy a STV.

Uzatvoril by som to teda tým, že minimálne 1. séria má 2 slovenské dabingové verzie, a pri premiére na Markíze bol s najväčšou pravdepodobnosťou použitý 2. dabing od Markízy, možno cz dabing. Akonáhle sa dostanem k spomínanej nahrávke, overím, či sa jedná o seriál Cosby, alebo Cosby Show.

Nikto tu nemá nahrávku z STV, aby doplnil údaje do profilu, resp. aby som si/ sme si mohli porovnať obe dabingové verzie ?
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1514
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod Groo158 » Sob 20.7.2024 13:09:09 quicklink

1 sériu vysielala STV potom to ukončili rovnako ako knight ridera a baywatch a jednoduchosť Máriu,, a áno markíza si predabovala 1 sériu a ďalej iu pokračovali vo svojej réžii,, STV to potom vysielala s markizackym dabingom,, čomu nechápem je to že prečo sa baywatch 1 a 2 séria nepredabovali tiež ale markíza pokračovala len tam kde STV skončila
Groo158
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto 26.12.2023 21:41:53

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod forneus1 » Pon 22.7.2024 23:28:08 quicklink

Mariuss píše:Nikto tu nemá nahrávku z STV, aby doplnil údaje do profilu, resp. aby som si/ sme si mohli porovnať obe dabingové verzie ?


Nieco sa mi marilo a marilo sa mi spravne. Nas "TV hlasatelia a hlasatelky" ma jeden zaznam z 18. decembra 1993, po Aktualitach, Sporte a reklamnom bloku Renata Spackova zahlasi prave Show Billa Cosbyho. Ak tu kazetu este nevyhodil, tak by to mohol mat on, treba sa mu len ozvat. Mam nanho kontakt keby nieco.

https://www.youtube.com/watch?v=EI3ETLdpNT8
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 283
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod Mariuss » Pon 7.10.2024 03:57:25 quicklink

Tak som sa už konečne dostal k spominanej nahravke...

1. - Premiéra 1. série Show Billa Cosbyho prebehla na Markíze 22.02.2000 so slovenským dabingom od štúdia ROKO, tak ako som písal
2. - Tá ďalšia spomínaná nahrávka s cz dabingom je k seriálu Cosby (1996) nie Show Billa Cosbyho
3. - Doplnil som tvorcov markizáckeho dabingu k 1. sérií

Ak sa mi podarí dostať k infu o dabingu STV, doplním ho.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1514
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod anderson » Pon 7.10.2024 09:17:00 quicklink

Mariuss píše:Tak som sa už konečne dostal k spominanej nahravke...

1. - Premiéra 1. série Show Billa Cosbyho prebehla na Markíze 22.02.2000 so slovenským dabingom od štúdia ROKO, tak ako som písal...


Mne sa to teda absolútne nechcelo veriť, že by si Markíza tento seriál dovolila predabovať, ale ak existuje dôkaz tak ťažko môžem namietať. Každopádne v dabingu STV sú obe hlavné úlohy obsadené rovnako (Gogál - Magálová), pričom režisérka Gorduličová sa raz v jednom rozhovore vyjadrila, že dabing STV považuje za špičkovo obsadený. Nečudoval by som sa teda, keby obsadenie STV dabingu do veľkej miery prevzala (hoci minimálne pri Theovi sa mi nezdá, že by ho pôvodne daboval Ferienčík).
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1718
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Predchádzajúci

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.