Aktuálny čas je Štv 11.7.2024 23:57:15

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Evil Dead: Vzostup zla / Evil Dead Rise

Evil Dead: Vzostup zla / Evil Dead Rise

Poslaťod MoonDisney » Pia 23.6.2023 17:35:16 quicklink

poster.png
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

DABING: HBO MAX

V slovenskom znení: Elena Podzámska - Alyssa Sutherland (Ellie), Petra Vajdová - Lily Sullivan (Beth), Bianka Bucková - Gabrielle Echols (Bridget), Dávid Hartl - Morgan Davies (Danny), Dominika Havranová - Nell Fisher (Kassie), Jakub Gogál - Richard Crouchley (Caleb), Michal Blaho - Noah Paul (Bruce), Pavol Topoľský - Mark Mitchinson (pán Fonda), Miroslav Trnavský - Bruce Campbell (otec Marcus Littleton), Lukáš Pišta - Jayden Daniels (Gabriel), Dušan Szabó (titulky), Lenka Libjaková, Radka Kopriva, Matúš Turanský, Lukáš Krčmár, Petra Lángová

Preklad: Marína Verešová
Zvuk: Patrik Kuchta, Peter Granec
Finálny mix: Daniel Lengyel
Produkcia: Martin Turanský, Mária Mikušová
Asistentka réžie: Lenka Lašová
Dialógy a réžia slovenského znenia: Ján Strapec
Vyrobilo: NOISE Studio

Premiéra: 23.6.2023 (HBO MAX)
Obrázok užívateľa
MoonDisney
Updater
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Evil Dead: Vzostup zla / Evil Dead Rise

Poslaťod PeterSD » Pia 23.6.2023 18:17:21 quicklink

Nie som fanúšikom sk dabingu pri tomto filme, ale nemyslím, žeby Podzámska dabovala herečku Mirabai Pease.
Dabovala Alyssu Sutherland, Petra Vajdová zase Lily Sullivan. Čo sa týka prekladu, je inak úplne zbytočne vulgárny. Neviem, na základe čoho tvorcovia usúdili, že tam musia nasilu pretlačiť frázy, ktoré ani v originály a ani v cz nie sú. Napr. na začiatku. Tam to do uší bije najviac.

Ako napr. " Whata Fuck Caleb?" ˇbolo, že "Tebe j.be Caleb?"

alebo "It wouldn´t have been a clean decapitation with these blades. You´d just scramble your face up real good."
- "Tieto vrtule by ti určite hlavu neodsekli. Len by ti kvalitne rozj.bali ksicht."

Toto nie je rap, že tam musí byť zakaždým vulgarita. Originál jednoznačne. ;)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2502
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Evil Dead: Vzostup zla / Evil Dead Rise

Poslaťod Mariuss » Pia 23.6.2023 23:35:28 quicklink

Tak to je pecka, že tento kinohit, a zároveň kvalitné pokračovanie slávnej hororovej značky, dostalo slovenský dabing.

Práve som si to pozrel celé, a musím povedať, že som spokojný. To, čo je najdôležitejšie (obsadenie a preklad) sa podarilo. Hlavne dabérka malej Kassie bola super voľba.

Rovnako by som nebol taký prísny ako Peťo, ani čo sa vulgarizmov týka. Zas tak moc veľký rozdiel oproti originálu to nie je. Veď aj to "Whata F*ck Caleb ? - Tebe j*be Caleb ?" znie ako dosť presný a trefný preklad. A ani ten druhý príklad mi nepríde ako niečo prehnané.

Aj keď to nie je dokonalé, a také Sunrise Studio, či Daniela, by sa s tým popasovali snáď ešte lepšie, tak ako celok to hodnotím pozitívne, a tých 75-80% tomu s radosťou dám 8-) .
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1431
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Evil Dead: Vzostup zla / Evil Dead Rise

Poslaťod dementus996 » Sob 24.6.2023 12:28:08 quicklink

FDb | CZ VERZIA

Bianka Bucková - Gabrielle Echols (Bridget), Dávid Hartl - Morgan Davies (Danny), Dominika Havranová - Nell Fisher (Kassie), Pavol Topoľský - Mark Mitchinson (pán Fonda), Jakub Gogál - Richard Crouchley (Caleb), Michal Blaho - Noah Paul (Bruce), Lukáš Pišta - Jayden Daniels (Gabriel), Miroslav Trnavský - Bruce Campbell (otec Marcus Littleton), Dušan Szabó (titulky)

Premiéra: 23.6.2023 (HBO MAX)

Mne sa dabing ako celok páčil. Hlasy zvolené dobre, postava Kassie bola fantastická. Vulgarizmy boli použité tam, kde mali byť, žiadne tvrdé nadávky na silu. Za mňa OK.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Evil Dead: Vzostup zla / Evil Dead Rise

Poslaťod fajnes » Sob 24.6.2023 23:45:51 quicklink

Vcelku spokojnosť. Vajdová mi prišla, že mala trošku slabšiu chvíľu, zato Elena Podzámska v hlavnej postave spičková ako vždy. Horory jej idú parádne, odkedy v nich robí Veru Farmigu.
fajnes
100+
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10


Späť na VoD dabingy filmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.