Aktuálny čas je Ned 8.9.2024 03:47:58

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Deadpool & Wolverine / Deadpool & Wolverine

Nové kinodabingy a zoznam starších kinodabingov.

Re: Deadpool & Wolverine / Deadpool & Wolverine

Poslaťod Dobby » Štv 25.7.2024 00:07:05 quicklink

Netuším, aké boli dôvody preobsadenia hlavných postáv, nepredpokladám, že len tak z roztopaše. Dabing ma každopádne veľmi bavil a hlavne Fischer si to za mňa poriadne dával a užíval, absencia Kobielského mi vôbec nevadila. Na niekoho bude dabing možno príliš vulgárny, no ide o Rko, podľa mňa to tam patrilo. Sála sa smiala počas celého filmu, za mňa dobrá práca celého štúdia.
Dobby
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 17.12.2023 18:08:03

Re: Deadpool & Wolverine / Deadpool & Wolverine

Poslaťod MoonDisney » Štv 25.7.2024 22:38:22 quicklink

Práve videné s dabingom..
Za mňa nové hlasy určite nie! Daniel Fischer je výborný dabér, ale na Reynoldsa ani s maskou, ani bez. Mne to prišlo až trochu komické, ale nie z toho, ako moc sa dabing snažil byť vtipný, ale z toho, že nám Deadpool znel ako teenager.
Ako pozitívum môžem vymenovať zachovanie fráz zaužívaných v dabingoch Daniely.
Pokus dobrý. Ale Noise sa neposunul ďalej ako dabingy DC, ktoré robia.

Nechápem prečo sa muselo nasilu napravovať niečo, čo nebolo pokazené.
Obrázok užívateľa
MoonDisney
Updater
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Deadpool & Wolverine / Deadpool & Wolverine

Poslaťod PeterSD » Štv 25.7.2024 22:58:22 quicklink

Takže, zhrnuté a podčiarknuté, to, čo museli použiť z prekladu a obsadenia použili a zvyšok išli vlastnou cestou.
A to ich skvelým štúdiom nerobí ani náhodou. A môžu si vylievať srdiečko na Instagrame spolu aj so supervízorkou, môžu ľudí znásilňovať na FB, aby prídu na prelomový super dabing alebo ich na Instagrame prosiť. Je to tak a rovnako to vnímajú aj herci a iní tvorcovia. Preto ich nikdy nebudú uznávať ;)

Veď napokon, obsadiť speváčku Tinu ako Blake Lively, ktorá nevie vôbec intonovať, to je totálny úlet. :(
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2528
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Deadpool & Wolverine / Deadpool & Wolverine

Poslaťod PeterSD » Str 31.7.2024 09:50:47 quicklink

90 % ľudí má takýto názor na dabing. A zvyšným % sa to páči alebo je im to jedno. Taká škoda. Bude ťažké ľudom opäť napraviť chuť na dabing v kine. :(

TAKÉTO NÁZORY MAJÚ ĽUDIA NA DABING:

https://ibb.co/5K4PWnV
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2528
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Deadpool & Wolverine / Deadpool & Wolverine

Poslaťod Piri » Pia 9.8.2024 14:13:09 quicklink

anderson píše:Tu mal v prvom rade zasiahnuť slovenský producent ergo výrobca dabingu, ktorý hneď ako tento scestný nápad zo strany DISNEYHO obdržal, mal okamžite reagovať tým, že na Slovensku majú postavy už z predošlých častí zaužívaných dabérov...


Takto to nefunguje. Neidealizujme si DISNEY. Su to konkretni ludia s konkretnymi menami, kto co robi a preco a s akymi pohnutkami.. Hlasovky sa posielaju na schvalenie a ked to schvalia, ide sa dalej. Takze zalezi na SLOVENSKEJ produkcii co predostrie supervizorom. Takto aspon vidime, ze nemaju evidentne dobry sluch, ked dokazali odklepnut toto obsadenie.. To ake neprofesionalne a spinave hry sa tu odohravaju, to je tiez na samostatnu kapitolu. A musi sa to riesit na vsetky strany. Myslim si, ze je najvyssi cas ukoncit polsku superviziu a poslat ju kade-lahsie. Jediny a prvy co sa verejne ozval a nacrtol tuto problematiku bol cesky daber Z. Mahdal.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 617
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Deadpool & Wolverine / Deadpool & Wolverine

Poslaťod mato46 » Sob 10.8.2024 11:55:26 quicklink

Mne príde scestné, že o finálnom výbere obsadenia rozhodujú ľudia, ktorí nerozumejú danému jazyku. Keď som si pozrel zopár filmov s maďarským či nemeckým dabingom (maďarsky nerozumiem vôbec, nemecky trochu), pripadali mi jednotlivé hlasy veľmi podobné. A tak isto si myslím, že je to v prípade aj človeka, ktorý nerozumie po slovensky, tiež mu musia jednotlivé hlasy "splývať", a tým pádom finálne obsadenie dabingu vyzerá tak ako vyzerá. A to, že sa neprihliada na spätých dabérov je samostatná kapitola.
mato46
500+
 
Príspevky: 579
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Predchádzajúci

Späť na Kinodabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.